UNAR
UNAR
Basotect Ses Yalıtımı
BasotectBasotect, melaminden üretilmiş sık gözenek yapılı, yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahip akustik düzenleme ve ses yalıtım ürünüdür. Yüksek yanmazlık ve sıcaklık dayanımı, kolay şekillendirme gibi özellikleri sayesinde pek çok alanda kullanılır.
Kullanım alanları
Yüksek yanmazlık özelliği, ısı yalıtım değerleri ve düşük yoğunluğu nedeniyle, ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe kullanılır. Yüksek ses yutma katsayıları ve güvenli duman davranışı sayesinde inşaat sektöründe, özellikle ses yalıtımı ve akustik düzenleme amacıyla kullanılır.
piksel
Echopol Ses Yalıtımı
EchopolEchopol, poliüretandan imal edilmiş açık gözenekli ses yalıtımı ve akustik düzenleme ürünüdür. Esnek yapısından dolayı kolay şekillendirilir ve uygulanır.
Kullanım alanları
Echopol, esnek yapısından ve üstün ses yutma performansından dolayı pek çok alanda kullanılır. Yapı sektöründe akustik düzenleme amacıyla, otomotiv sektöründe ise araç kabinlerinde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.
piksel
Firex Akustik
EchopolYüksek yoğunluklu akustik yalıtım malzemesi olan Firex, poliüretan köpükten imal edilir. Yanmazlık özelliğine sahip olan üründe yüksek ısı ve alevle teması sonucunda erime ve akıcı damlacık oluşumu ya da mineral yapısında değişiklik görülmez. Halojen ve ağır metal içermeyen ürün, nem aldığında küflenmez.
Kullanım alanları
Otomotiv, inşaat, marin, klima ve sanayi alanlarında yalın veya kompozit olarak farklı formlarda kullanılır.
Thermaflex
Thermaflex Türkiye'nin başlıca ürünleri P.E boru izoleleri, P.E ısı yalıtım levhaları, derz dolgu fitilleri, ambalaj sektörüne yönelik destekleyici ve koruyucu özel profiller, darbe ses kesici levhalar, ses yalıtım ürünleri, titreşim sönümlendiriciler, Flexalen ön yalıtımlı borular, vana ceketleri ve diğer çeşitli ürün ve yardımcı mamullerdir.
 
Tesisat ısı yalıtımı çok randımanlı bir yalıtım olup, yatırımın geri dönüş süresi aylarla ifade edilmektedir. Bunun başlıca nedeni tesisat boru ve kanallarından geçen akışkan sıcaklıkları ile dış ortam sıcaklıkları arasında ki farkların, bina kabuğu yalıtımları ile mukayese edildiğinde çok daha yüksek olmasıdır. Bir kalorifer tesisatında ılık hatta asgari 70°C, buna karşılık bir bina içinde ise azami 23°C sıcaklık hedeflenmektedir. Bu da tesisat yalıtımında çok daha küçük bir hacim için çok daha yüksek sıcaklık farklarında bir ısı kaybının önlenmesi anlamına gelmektedir. Ancak tesisat yalıtımının genelde çok gözönünde olmaması, çoğu kez bu konunun tüketicinin dikkatinden kaçmasına neden olmaktadır. Halbuki yapılacak tesisat yalıtımının sağladığı enerji tasarrufu yanında yoğuşmayı ve tesisatın korozyona uğramasını da engellediği ve bina içinde istenmeyen gürültülerin oluşmasına mani olduğu da unutulmamalıdır.
Konum : Anasayfa / Ürünler / Akustik / Thermaflex
unar